Четверг, 02.05.2024, 22:21
Приветствую Вас, Гость

Вплив на здоров'я людини випромінювання стільникового телефону

  
шкода від стільникового сигналу Вченими , що досліджують властивості випромінювання мобільних телефонів , було з'ясовано , що перед сном мобільні апарати краще не використовувати , оскільки радіовипромінювання апаратів викликає тривалу безсоння і , в цілому , порушення сну , значно скорочуючи його час . Як результат у людей часто виникають сильні головні болі і нестабільний стан свідомості , а також нерідко виникнення меланхолії .

Дані дослідження були стимульовані виробниками мобільних телефонів , з тим , щоб виявити всі негативні ефекти їх продукції і надалі усунути їх. Результати досліджень показали , що спілкування по мобільному телефону перед сном створює ефект значного подовження переходу зі стану занурення в сон до безпосередньо глибокому сну , що не дає якісного відпочинку людському організму.

 
Оскільки основною проблемою є нічний спілкування по мобільних телефонах серед молоді , то і порушення сну найчастіше виникають серед підлітків. Даний висновок був зроблений на підставі численних опитувань , і така інформація не може не пробудити тривогу за молоде покоління. Адже найчастіше успішність у навчанні залежить від якості сну , і якщо молодий організм накопичує втому , це призводить до виникнення депресій , неуважності уваги , частих перепадів настрою і пригніченості свідомості. При подібних проявах нестачі сну про хорошу успішність не може бути й мови , а , отже, якість освіченості молодих людей може виявитися не на належному рівні.

 
Було так само з'ясовано , що подібними властивостями володіє тільки радіосигнал з частотою 884 MHz , створюючи , деякого роду , стрес для людського мозку , в результаті чого не дозволяє організму досягти повного розслаблення. Склад дослідницької групи був досить багатонаціональним , були присутні вчені з Каролінського інституту та університету Упсали , розташованих у Швеції , а також , були представники з Wayne State University , який знаходиться в США , штаті Мічиган.

 
Весь склад наукової колегії володіє достатнім авторитетом у наукових колах , щоб не назвати результати досліджень голослівними - обстеження проводились на 36 чоловіках і 35 жінках у віковому діапазоні між 18 і 45 роками. Причому половина групи об'єктів досліджень були дійсно схильні випромінюванню , аналогічного тому , що видає мобільний апарат , для інших же тільки створювалася видимість подібного впливу , отже , ніхто не знав , опромінили його чи ні.

 
Основними вузлами стільникового зв'язку є - мобільний телефон і базова станція . Під час виклику і розмови між ними виникає сильне електромагнітне поле , яке пронизує тіло людини , в першу чергу тканини голови - шкірний покрив , вухо і частина головного мозку. Зауважимо , що чим більше відстань між базовою станцією і стільниковим телефоном , тим слабкіше буде сигнал приймається телефоном від базової станції , і тим більшу потужність він повинен буде випромінювати для підтримки зв'язку .

 
Медики виявили , що заміські жителі , часто говорять по мобільному телефону , в кілька разів частіше схильні пухлини головного мозку , ніж міські жителі. Якщо абонент знаходиться далеко від базової станції , то потужність його телефону максимальна. Якщо стільниковий телефон приймає хороший і впевнений сигнал , то він працює на мінімальній потужності.

 
Максимальна потужність випромінювання телефону - 1Вт для GSM 1800МГц і 2Вт для GSM 900МГц , а при наявності репитера потужність випромінювання телефону знижується до 10-20 милливатт , що в 100 разів менше!

 
Випромінену GSM репитером потужність можна порівняти з базою звичайного квартирного радіотелефону - близько 100 мВт , притому ця потужність ділиться на кілька GSM антен і антени розташовуються на достатньому від абонентів відстані . У вільному просторі щільність електромагнітного потоку від телефону убуває назад пропорційно квадрату відстані, і випромінювана потужність антени репитера мізерно мала.