Четверг, 02.05.2024, 19:51
Приветствую Вас, Гость

Види і класи ретрансляторів

репітери gsm
Ретранслятори , вони ж репітери ( repeater ) , - це обладнання для зв'язку радіопередавачів між собою або для передачі сигналу кінцевому користувачеві.

Ретранслятори діляться на активні і пасивні. Активні підсилюють сигнали, що приймаються перед подальшою передачею , мають обмеження на пропускну здатність і кількість ліній зв'язку. Пасивні розсіюють або направлено відображають сигнали необмеженої кількості ліній з різними частотами. Крім цього, є так званий «пояс голок » - якийсь космічний об'єкт, створений з великої кількості дротяних обрізків . Пояси знаходяться на орбіті на висоті 4000 км , в полярній і екваторіальній площинах і можуть забезпечити зв'язок між будь-якими двома точками на землі. Цей ретранслятор дуже дешевий і надійний, але має декілька дуже серйозних недоліків , серед яких - низька швидкість передачі і небезпека для космічних об'єктів.

У сучасному технічному мові прийнято розділяти ретранслятори на репітери (у цифрових мережах) і лінійні підсилювачі (у аналогових мережах) . У GSM- репітера , як в цифрових лініях , мається на увазі повне відновлення сигналу і як наслідок - необмежена довжина передачі . GSM- репітер є підсилювачем сигналу стільникового зв'язку в стандартах GSM , CDMA , DCS , UMTS.

GSM- репітери бувають вузькосмугові , що працюють тільки з певною частотою одного оператора; і широкосмугові , які підсилюють сигнали всіх операторів , які обслуговують дану територію. Кількість одночасних з'єднань залежить від потужності та пропускної здатності репитера , але навіть найпримітивніший пристрій може забезпечити не менше п'яти одночасних сеансів зв'язку .

За характеристиками і функціональними можливостями GSM- репітери можуть бути смуговими , канальними , лінійними ( бустери ) і оптичними .

Канальний репітер працює з сигналом базової станції на певному частотному каналі , підсилює і передає від абонентської станції до бази і навпаки. Обмін сигналами йде через дві антени - Донорний , орієнтовану на базу , і сервісну , орієнтовану на абонентську станцію.

Смуговий репітер працює аналогічно канальному , єдина відмінність в тому , що він працює в певному частотному діапазоні , ширину якого визначає замовник.

Лінійний репітер підключається до базової станції для посилення сигналу в каналах Uplink і Downlink .

Оптичний репітер складається з двох частин , з'єднаних оптичним кабелем довжиною до 20 км . Сигнал передається від базової станції на приєднаний до неї майстер- блок , передається по кабелю на ремот - блок і транслюється абоненту .