Четверг, 02.05.2024, 19:15
Приветствую Вас, Гость


Секторні антени , стандартні схеми використання , мінуси і плюси , особливості . Основна особливість антени секторного типу , що можна зрозуміти вже з її назви - передача і прийом випромінювання в створі деякого кута . Секторні антени досить широко поширені , в тому числі в мобільному зв'язку . Чи необхідна антена цього типу для вашого випадку , для прикладу , оснащення репитера 3G або GSM , проброскі WiFi Інтернету?

Якщо наявна у вас , наприклад , антена WiFi вимагає заміни або необхідно вперше придбати таку антену , то це зовсім не означає , що вона обов'язково повинна бути секторної . Потрібно зважити всі за і проти , щоб отримати найбільш ефективне для вашого випадку рішення . Необхідну для цього інформацію ми і надамо вам нижче. До завданням секторної антени відносяться прийом або передача сигналу в заданому секторі.

За параметрами кута прийому -передачі вони в більшості можуть бути розділені в основному на наступні: - вертикальний сектор - до 15 ° - по горизонталі - від 60 до 120 градусів. Антена спрямованого типу , як відомо , має діаграму спрямованості з вираженим максимумом . При цьому коефіцієнт посилення значно спадає до кордонів ДН . Антена секторного типу забезпечує у всьому робочому секторі однаковий КУ . Це основна особливість таких антен.

Такого типу антенами зазвичай оснащуються наступні технічні системи : репітер GSM , підсилювач сигналу GSM зв'язку , базова станція оператора стільникового телефонії або стільникового Інтернет. Поширені варіанти установки антен секторного типу : - 4 антени з ДН по 90 градусів - 6 антен з кутом по 60 ° - 3 антени по 120 °. При таких схемах сектора кожної антени забезпечують загальну кругову зону передачі . Звичайно ж , є і безліч застосувань , коли необхідності забезпечення 360 ° діаграми спрямованості антенами секторного типу немає .

Необхідно підкреслити , що обмежена діаграма спрямованості у вертикальній площині (до 15 °) для антен даного типу виступає явною перевагою , оскільки створює умови для отримання сигналів від засобів стільникового зв'язку , які знаходяться на поверхні землі , тобто саме в області знаходження абонентів мобільного зв'язку. Сигнали поширюються при цьому паралельно поверхні землі. При цьому практично не створюються відбиття від поверхні землі , потужність передавача не витрачається на втрати ( « опромінення неба »).

Таким чином , як обладнання базових станцій , так і абонентські прилади зв'язку , для прикладу , ретранслятори GSM отримують для своєї роботи " дружню " обстановку. Слід звернути вашу увагу , що змонтованими на будівлі секторними антенами практично весь переданий сигнал випромінюється за межі будівлі . Той факт , що фактично не проводиться випромінювання в будинок , має свої мінуси і плюси. При цьому немає загрози здоров'ю людей, які перебувають в будівлі. Однак сигнал в будівлі буде істотно гірше , ніж на навколишній території .

Це ми розібрали схему станції стільникового зв'язку . Якого саме набору антен або єдиної антени зажадають ваші підсилювачі , ретранслятори , 3G Інтернет ( бездротові модеми) ? Наведемо можливі варіанти рішень із зазначенням негативних і позитивних сторін кожного з них.