Пятница, 03.05.2024, 01:38
Приветствую Вас, Гость

Що таке посилення сигналу стільникового зв'язку ?
Посилення сигналу мобільного связіПрінціп роботи стільникового мережі полягає в тому , що між мобільним телефоном абонента і базовою станцією оператора організовується радіоканал у високочастотному діапазоні (від 450 до 2700 МГц) , по якому можуть передаватися голосові виклики , SMS , а також дані для доступу в мережу Інтернет . Різниця ж між різними стандартами стільникового зв'язку зводиться до того , на якій частоті і яким чином організовуються радіоканал .

 
При плануванні мобільних мереж стандарту GSM - місця установки базових станцій вибирали таким чином , щоб забезпечити впевнений прийом сигналу GSM незалежно від місця розташування абонента - на вулиці, вдома , в машині або в поїзді. Але від законів фізики нікуди не піти , тому коли на шляху поширення стільникового сигналу встають будівлі ( особливо залізобетонні) , дерева та інші перешкоди , то сигнал , відбиваючись від перешкод , втрачає частину енергії і слабшає . Тобто сила радіосигналу загасає при кожному віддзеркалень від будь-яких перешкод і рано чи пізно абсолютно пропадає. Що при цьому відбувається з мобільним телефоном думаю вже зрозуміло - стільниковий сигнал GSM зникає.

Орієнтовна дальність , на якій мобільний телефон стандарту GSM- 900 зможе ловити сигнал оператора.

    
в межах міста - близько 7 км ;
    
за містом не більше 35 км

Для стільникових мереж стандарту CDMA - максимальна відстань приблизно в 2 рази більше , а для мереж 3G приблизно в 2 рази менше зазначених вище значень . Тобто чим вище частота , на якій працює Ваш оператор мобільного зв'язку , тим меншу площу покриття вони можуть забезпечити за допомогою 1 базової станції.
 
 

Тому через загасання радіосигналу з'являються " мертві зони " або " дірки в покритті " - тобто місця , де повністю відсутній сигнал GSM , або зв'язок нестійка і переривчаста . Найчастіше такому явищу схильні :

    
внутрішні приміщення офісів і квартир - особливо в старому фонді ( з товстими стінами) , в центрі міста і в " колодязях " , а також у приміщеннях цокольних поверхів;
    
Підземні паркінги - куди радіосигнал практично не проникає ;
    
промислові ангари та склади - найчастіше побудовані з металу або залізобетону , які є відмінними захисними екранами від проходження радіосигналу ;
    
торговельні та розважальні центри - також побудовані з металевих конструкцій;
    
висотні бізнес центри та будинки - де вище 10-12 поверху або немає сигналу взагалі, або виникає ефект , званий інтерференцією ;
    
заміські будинки і котеджні селища- за віддаленості будинків від базових станцій операторів.

 

Дану проблему можна виправити за допомогою такого приладу , какусілітель GSM сигналу.
2 . Як посилити стільниковий сигнал?
Як було сказано вище , вирішити проблему поганого покриття зможе посилення стільникового сигналу .
В даний час ряд спеціалізованих компаній займаються наданням послуг з посилення сигналу стільникового зв'язку GSM та інших стандартів .
У чому ж полягає посилення стільникового сигналу ? Це процедура, яка полягає в установці та налаштування проміжного репитера ( підсилювача ) між базовою станцією мобільного оператора і безпосередньо абонентом в зоні поганого прийому (у квартирі , офісі тощо). Якщо говорити точніше , посилення сигналу GSM - це ціла система, що служить для поліпшення якості стільникового зв'язку . Крім GSM ретранслятора , в такій системі знаходиться кілька важливих елементів :

    
вулична антена ( донорная ) - для прийому сигналу від базової станції оператора;
    
внутрішні антени ( сервірують ) - для передачі посиленого сигналу до мобільного телефону абонента ;
    
з'єднувальні кабелі і подільники потужності

Процес монтажу системи для посилення сигналу стільникового зв'язку вимагає кваліфікованого підходу радіоінженерів , т.к. сполучений з вирішенням багатьох нюансів і тонкощів , пов'язаних з вибором необхідних частот , місця розташування всіх елементів , а також моделей устаткування . Адже від прийнятого рішення безпосередньо залежить якість взаємодії підсилювача з базовою станцією оператора стільникового зв'язку , а значить і якість сигналу GSM у вашому приміщенні .
Це означає що процедура , пов'язана з аналізом поточної радіо обстановки , вибором , установкою і налаштуванням системи посилення стільникового сигналу - прерогатива тільки кваліфікованих фахівців , і тільки їм потрібно довіряти у вирішенні даної проблеми.
3 . У мене поганий сигнал мережі . Чи допоможе мені мій мобільний оператор ?
Оператори стільникового зв'язку розвивають , оптимізують і постійно покращують свою мережу , встановлюючи нові базові станції , застосовуючи міні-та піко - базові станції обмеженого радіусу дії , а також пропонуючи окремим ключовим клієнтам фемто - базові станції. C їх допомогою оператори мінімізують кількість " мертвих зон " . Однак , для оператора економічно вигідно ставити згадані базові станції тільки в густонаселених районах , тобто місцях концентрації телефонних викликів .
Ті заявки , які подають мешканці котеджних селищ , заміських будинків , а також володарі окремо - стоять виробничих або офісних приміщень - оператори стільникового зв'язку виконують в рідкісних випадках , з причини їх невисокою окупності .
Якщо врахувати , що середня ціна нової базової станції в межах міської межі складає близько 50 000 USD , а за містом доходить до 70-100 000 USD ! , То причини такої поведінки операторів стають гранично зрозумілі.
 

Короткий тест! Порівняйте ці витрати з тим , скільки Ви або Ваша компанія витрачає на мобільний зв'язок на місяць і порахуйте за скільки років оператор окупить нову базову станцію , побудовану для Вас?
4 . Так що ж робити? Хто зможе допомогти ?
Природним рішенням таких проблем стане посилення стільникового сигналу за допомогою спеціального пристрою - GSM- репитера , робота якого описана вище. Через кілька днів після замовлення такої послуги - у Вашому приміщенні буде хороше покриття , яке гарантуватиме якісний зв'язок .
З розвитком технологій подібні GSM- системи стають невід'ємною частиною інженерних систем різних будівель , поряд зі стандартними комунікаціями , такими як система електропостачання або система опалення. Все частіше при проектуванні будов враховується обладнання їх GSM- репітерами , тому що дана система , яка закладена в проект будівлі , на етапі будівництва , коштує набагато дешевше і більш результативна в експлуатації.
 

Підводячи підсумок даної короткої статті , стає ясним , що посилення стільникового сигналу - це ряд процесів і процедур по установці спеціального технічного обладнання , націлених на те , щоб поліпшити стільниковий зв'язок і зробити спілкування між користувачами ще більш приємним і доступним.

5 . Хочу все знати про GSM і стільникові технології!
Якщо у Вас з'явилися додаткові питання або Ви самостійно хочете вибрати репітер GSM - пропонуємо почитати на нашому порталі.
6 . Хочу швидко і якісно вирішити проблему
Не хочете далі заглиблюватися в технічні описи , стандарти та інші деталі ? У Вас є необхідність вирішити проблему поганого прийому стільникового сигналу ? Тоді , фахівці компанії "Гранд Сервіс" з багаторічним досвідом роботи у провідних операторів мобільного зв'язку швидко , чітко і якісно допоможуть Вам вирішити цю проблему. Так само ви можете зателефонувати 067-784-10-80 і Вас безкоштовно проконсультують .