Пятница, 03.05.2024, 05:30
Приветствую Вас, Гость

Антенні системи стільникового зв'язку -головні характеристики для придбання
Антенні системи стільникового связіУказанний підхід до визначення назв з наукового боку виправданий не зовсім. Для антени призначення, параметри , конструкція зумовлюються характеристиками електромагнітних хвиль , прийом або передачу яких повинні забезпечуватися . Нижче по тексту ми і розберемо базові параметри ЕМ хвиль.

Ці пізнання забезпечать можливість всім надалі обгрунтовано і точно здійснювати покупку. Незалежно , що за систему необхідно забезпечити антеною , для прикладу , підсилювач стільникового сигналу або бездротовий модем , телевізійний тюнер - придбані пізнання будуть безсумнівно недаремні . Для опису ЕМ хвиль застосовують велике число параметрів . У ході теми про процес підбору антени , необхідно розглядати 3 найважливіших - довжина хвилі , амплітуда , поляризація .

Вже застосування слова «хвиля » говорить про те , що це процес періодичний . Якщо даний коливальний процес відобразити відносно осі часу графічно , ми отримаємо синусоїду . Довжина хвилі - це відстань між гребенями наявної синусоїди ( перераховується через швидкість поширення ЕМ хвиль).

Частота коливань - обратнопропорциональная довжині хвилі величина . Чим довжина менше - тим частота більше , чим більше довжина - тим частота менше. Частоту вимірюють у Герцах , довжину виражають у метрах ( м , мкм , см , дм ) . Поки ми розбирали сам період коливань . Але коливання описується і амплітудою - на графічному зображенні це висота піків. Чим амплітуда хвилі більше - тим потужніше випромінювання . До опису поляризації випромінювання ми повернемося в подальшому.

Приступимо до опису властивостей електромагнітних хвиль. - Прямолінійне поширення. Для всіх нас ясно , що саме таким чином поширюється світло . А світло являє собою ЕМ хвилю. - Перешкоди здатні відображати , перенаправляти , змінювати напрямок радіохвиль . Наочні приклади - збільшувальне скло або дзеркало , здатні майже повністю відображати , концентрувати , перенаправляти падаюче світло . Ця властивість радіохвиль також корисно , коли , скажімо , посилення стільникового сигналу , інших діапазонів радіохвиль в антенах проводиться методом фокусування випромінювання в потрібній точці .

Найпростіший приклад - супутникова тарілка. - Різного роду перепони здатні надати в різного ступеня вплив на поширення радіохвилі . Ряд перешкод радіовипромінювання певної частоти не зможе подолати абсолютно . Інші перешкоди можуть бути подолані хвилею , при цьому відбувається в різній мірі ослаблення сигналу. Це легко спостерігати при поширенні світлового випромінювання. Світло долає повітря , скла , але зовсім не долає великий перелік інших матеріалів.

Про що це говорить? Коли стоїть проблема забезпечити антеною , наприклад , ретранслятор , то ця антена розташована повинна бути в місці без оточуючих перешкод , які обмежують шляху поширення ЕМ хвилі ( верхніх поверхах , на даху будинків) . " Прохідність " перешкоди залежить від матеріалу , габариту перешкоди і довжини радіохвилі . Перешкоди, які менше або порівнянні з довжиною хвилі , для ЕМ хвиль переборні з різними втратами потужності випромінювання .

У різних видах радіозв'язку застосовують випромінювання різних частот. Ми в більшості близько стикаємося з : ТБ ( 50-600 МегаГц ) , стільниковим зв'язком стандарту GSM ( 900 або 1800 МегаГц ), Wi -Fi ( 5750 і 2450 МегаГц ) , Інтернетом 3G ( 2000 МегаГц ) . При розгляді переборними перепон , для зазначених діапазонів вкажемо , що невеликі перешкоди (до декількох метрів) переборні . Габаритні перешкоди , такі як будинок , особливо - багатоповерховий , щонайменше , знизять випромінювання або повністю погасять його . Кожна конкретна антена створена під конкретний робочий частотний діапазон і може бути як працюючої на передачу , так і приймальні.

При попаданні на антену , ЕМ випромінювання породжує в ній ЕМ коливання , внаслідок чого в антені з'являється електричний струм, що подається по провіднику в приймальний пристрій. Аналогічно і навпаки - подаємо певної частоти електричний струм , і антена буде випромінювати рівний частоти ЕМ хвилі в простір. Гранично важливий у контексті нашої бесіди коефіцієнт посилення антени. Даним показником фактично характеризується спрямованість антени , здатність " збирати " потрібне випромінювання в будь-якому (для передачі ) напрямку або з якого-небудь заданого напрямку .

Образно описуючи посилення і селективність ( частотний діапазон) всякого пристрої , іменованого , наприклад , антена GSM , слід використовувати певну аналогію з тим , як працюють прилади очищення повітря. Очисник повітря пропускає через себе повітряний потік і затримує тільки певного розміру частки. Решта - повітря , більш дрібні частинки пилу воздухоочиститель в собі повертає в навколишнє середовище.

Точно також наша антена « обирає » тільки потрібної довжини хвилі сигнал. Припустимо , що система воздухоочистки збирає вхідний потік з заданого напрямку (наприклад , закачує з вулиці і після очищення подає повітря в мікроатмосфери будинку) , то така картина послужить чином посилення , " вміння " антени фокусувати ЕМ сигнал в певному напрямку. Пора згадати нашу обіцянку і повернутися до ще однієї важливої ​​характеристиці радіохвилі - поляризації , якої характеризується напрямок коливань векторів напруженості магнітного або електричного поля.

Про способи поляризаций можливо міркувати досить довго. Щоб зменшити обсяг нашого викладу , слід зупинитися тільки на лінійній , а саме вертикальної і горизонтальної різновидах , так як цю поляризацію використовують репітери 3G , стільникові телефони , 3G Інтернет і всі системи наземного зв'язку в цілому. Згадуємо , що електромагнітне випромінювання є синусоїдою . Але ця синусоїда може в просторі орієнтуватися різними способами : її гребені можуть бути розташовані в крайніх нижньої і верхньої або крайніх правої і лівої точках.

Опис і буде прикладом вертикальної (низ - верх) і горизонтальної ( ліво- право) поляризації . Антена будь-якого призначення розробляється з урахуванням , що братиме випромінювання з аналогічною антені поляризацією. Для випадку лінійної поляризації її напрям завжди вказано стрілкою , нанесеною при виготовленні на антену. До нашого задоволення немає необхідності шукати антену точно з певною лінійної різновидом поляризації !

Важливо правильно розташувати придбану антену! Монтуєте її таким чином , щоб стрілка була спрямована вертикально - забезпечуєте вертикальну , горизонтально - задаєте горизонтальну лінійну поляризацію . А от якщо змонтуєте антену під невірний напрямок поляризації - отримаєте гранично слабкий сигнал або зовсім не зможете домогтися підключення .

Думаємо , що тепер ваші точки доступу Wi -Fi , модеми 3G , стільникові телефони , 3G Інтернет , інші бездротові пристрої будуть " виконувати свої обов'язки" багато краще. Якщо матеріалів статті буде для оптимального вибору недостатньо - познайомтеся з іншими інформаційними матеріалами на нашому сайті. Будь-яке знання - крок до кращого .