Четверг, 02.05.2024, 20:59
Приветствую Вас, Гость

Я не повторююсь , повторююсь , повторююсь ? GSM- репітери

 
посилення зв'язку
У вас буває таке : намагаєтеся зателефонувати по мобільнику , а сигналу ні? Якщо сигнал найближчої базової станції блокується повністю - це ще півбіди - ви , принаймні , точно знаєте , що , увійшовши в енну зону , ви залишаєтеся без стільникового зв'язку .

  
А буває і так , що сигнал то проходить , то не минає , в тому кутку говорити можна , а в цьому - вже немає. Особливо кумедно виглядає « ловля » SMS -повідомлень в якому-небудь підвальному приміщенні , де в області , близької до стелі , сигнал , нехай трошки , але « прослуховується ». Для того щоб « зловити » SMS в такому підвалі досить витягнутися на весь зріст і підставити мобільник , затиснутий у високо піднятій руці , жаданого радіовипромінюванню . Сумнівне задоволення , чи не так?

  
Оператори стільникового зв'язку намагаються забезпечити « сигналом » всіх і вся , але у них це не завжди виходить. У результаті - проблеми зі зв'язком. Одне з рішень таких проблем носить назву GSM- репитера , підсилювача сигналу або просто повторювача .

Що заважає сигналом ?

  
Подорож радіосигналу між стільниковим телефоном і антеною базової станції може бути непростим з багатьох прічінам.Сігнал загасає , проходячи занадто велику відстань. Яскравий приклад - поганий прийом на заміській дачі .

  
Проходженню сигналу можуть перешкодити конструктивні елементи споруд . Наприклад , ангари з металевими стінами зазвичай досить сильно блокують сигнал , в результаті більшість телефонів в таких умовах просто не бачить мережі . Сюди ж можна віднести невдале , з точки зору проходження радіосигналу , розташування приміщень . Наприклад , в горезвісному напівпідвальному приміщенні практично всі телефони « глухнуть ». Те ж саме може стосуватися приміщень , розташованих в глибині досить великих будівель - в кімнатах , які знаходяться в декількох метрах від зовнішніх стін , зв'язок так само може бути нестійкою. Для того , щоб вирішити проблему з прийомом , можна скористатися підсилювачем сигналу стільникового зв'язку .

Як влаштований GSM- повторювач ?

  
Виробництвом GSM- репітерів займаються багато фірм . Зокрема , це Shyam , PicoСell , Vector , ExCell , Remotek та інші.

  
Нерідко GSM- репітери поставляються у вигляді комплектів , які, як Shyam Telecom HB - 20 Home Booster , включають в себе зовнішню антену , репітер , кабелі і внутрішню антену. Схожий набір компонентів характерний і для інших репитеров .

  
У вищезгаданому пристрої , внутрішня антена змонтована прямо на блоці репитера , однак внутрішні антени випускаються в самих різних виконаннях . Наприклад , це може бути панельна антена , яка кріпиться до стелі або до стіни і майже непомітна в приміщенні , це можуть бути різні варіанти GSM антен , зазвичай , з круговою діаграмою спрямованості. Тобто - однаково добре « працюють » у всіх напрямках , звичайно - в горизонтальній площині.

  
В якості зовнішніх антен , які використовуються для взаємодії з базовими станціями , зазвичай застосовують спрямовані антени - вони можуть бути створені за різними технологіями.

  
Репітер являє собою блок , зазвичай прямокутної форми , оснащений роз'ємами для підключення коаксіальних кабелів , що зв'язують його з антенами , роз'ємами живлення . Власне кажучи , репітер - це серце всієї системи.

висновки

  
Замислюючись про встановлення репитера , потрібно узгодити це питання з оператором або операторами , сигнал яких ви плануєте підсилювати . Самовільне встановлення репитеров незаконна і тягне за собою адміністративну відповідальність .

  
Як це не парадоксально , але незайвим перед покупкою репитера буде спілкування з стільниковим оператором і на предмет поліпшення покриття мережі. Якщо таке спілкування дасть результати - це , цілком можливо , зможе позбавити вас від покупки. Типовий репітер , укомплектований антенами і кабелями , може обійтися вам приблизно в 400 - 700 доларів. Можливі відхилення як в меншу , так і в більшу сторону.

  
І підсилювачі сигналу , і антени , мають безліч технічних характеристик , в яких звичайному користувачеві досить легко заплутатися. Мабуть , якщо ви не дуже добре уявляєте собі , що таке діаграма спрямованості або коефіцієнт посилення , має сенс вибирати репітер по передбачуваної площі приміщення , в якому його передбачається використовувати.

  
« Маленькими » репітерами вважаються пристрої, розраховані на охоплення приблизно 100-200 квадратних метрів , серйозніші можуть охопити і 1000 квадратних метрів , що, природно , позначиться на їх вартості.

  
Врахуйте також і те , що установка GSM- репитера може бути досить складним з технічної точки зору і вимагати ліцензування. Ліцензування подібної діяльності - не порожня примха . Адже , наприклад , пробивши в невдалому місці капітальну стіну і пошкодивши при цьому комунікації , можна поставити під загрозу безпеку всієї будівлі. Тому , якщо є можливість , довірте роботи професіоналам. Адже GSM- репітер - це не іграшка , а, часом , єдиний спосіб вирішення проблем зі зв'язком.