Четверг, 02.05.2024, 19:38
Приветствую Вас, Гость

Посилення мобільного зв'язку , як це працює

 
посилення - мобільного - стільникового - зв'язку - Україна
Досить часто , набравши який або номер ми чуємо в слухавці « Абонент тимчасово не доступний » або залежно від моделі телефону на екрані можемо прочитати « Тільки SOS ». А Ви або Ваш абонент всього лише увійшли в яке або приміщення : офіс , кафе , магазин або котедж .
  
Причина даного незручності криється в так званих « Мертвих зонах » пов'язаних з ослабленням радіосигналу при проходженні стін приміщень або знаходження об'єкта в низинах , радіотіні інших будівель. У даних зонах зв'язок або невпевнена ( при розмові часто не чути абонента , неможливо його розібрати ) або відсутній взагалі.
 

За більш ніж десять років роботи , ми зіткнулися з тим , що зазначена проблема " закладається " ще на стадії проектування об'єкта : будь це котедж або офісно- торговий центр. Проектанти , часто не враховують у своїх розрахунках те, що тим людям , які будуть жити чи працювати в будівлі стільниковий зв'язок буде необхідна.
 

Як правило даний " прорахунок " , з'ясовується вже в той момент , коли на об'єкті вже закінчені чистові роботи і що приїхав замовник , з подивом з'ясовує , що його телефон працює в строго відведених та незручних для нього місцях. ) Рішення даної проблеми на цьому етапі також можливе , але істотно перевищує вартість аналогічних робіт , в тому випадку , якби вони проводилися на будівельному стадії .

ПОСИЛЕННЯ МОБІЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ З ДОПОМОГОЮ УСТАНОВКИ ретранслятор.
 

GSM , СDMA або UMTS - ретранслятори призначені для посилення мобільного зв'язку в зонах поганого покриття стільникової мережі . Такі зони можуть знаходитися як всередині ( офісні будівлі , гаражі , багатоповерхові будинки , великі магазини і готелі ) , так і поза приміщеннями .

 

Поза приміщень низький рівень сигналу може бути обумовлений рельєфом місцевості , наприклад , височинами , низинами , листяними лісами і висотної міською забудовою . Всі перераховані фактори призводять до ослаблення або повного загасання стільникового сигналу .

ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ ретрансляторів :
1 . Забезпечує високу якість роботи стільникових телефонів всередині будівель , в офісах , вестибюлях готелів , підвалах , ангарах чи інших місцях з поганими умовами прийому сигналу стільникового станції.

2 . Дозволяє використовувати стільникові телефони стандарту GSM , DCS , CDMA , UMTS будь-яких виробників без додаткових кабельних підключень.

3 . Зменшує вірогідність переривання зв'язку , замираний , випадання сигналу в приміщеннях з пороговим рівнем сигналу , що дозволяє користуватися стільниковим телефоном у всіх приміщеннях , де це необхідно , а не тільки в окремих місцях.

4 . Зменшує СВЧ -опромінення власників стільникових телефонів за рахунок зниження рівня потужності СВЧ - випромінювання стільникових телефонів , необхідного для стійкого зв'язку .

5 . Має вбудовані системи захисту та індикацію перевантаження підсилювальних каскадів .

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Сигнал , від базової станції приймається зовнішньої спрямованої антеною , по кабелю надходить на ретранслятор , де цей сигнал посилюється, і по кабелю надходить на внутрішню антену , яка передає сигнал до абонента .
 

При необхідності може бути встановлено кілька внутрішніх антен , які підключаються до ретранслятора через подільники сигналу. У приміщенні рівень сигналу стає достатнім для роботи радіотелефону. При цьому максимальна сумарна випромінювана потужність не перевищить 0,25 Вт , що в 2 рази нижче максимальної потужності одного стільникового телефону.

У свою чергу сигнали від стільникових телефонів приймаються внутрішньою антеною і надходять у ретранслятор , де посилюються до необхідного рівня , надходять по кабелю на зовнішню антену і випромінюються в напрямку на базову станцію стільникового оператора. Одночасно може працювати стільки радіотелефонів , скільки « прийме» базова станція при даному видаленні і рівні сигналу.

ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ
 

Установка підсилювача стільникового сигналу ( ретранслятора ) знижує негативний вплив стільникового телефону на здоров'я людини.

  
Ні для кого не є секретом , що електромагнітне випромінювання навколишніх нас побутових і промислових приладів негативно впливає на людський організм.

  
Комп'ютери , аудіо-відео техніка , мікрохвильові печі , мобільні й бездротові домашні телефони - практично всі електронні прилади є джерелами електромагнітного випромінювання. Дія ЕМВ ( електромагнітного випромінювання ) тим шкідливіше , чим вище частота , ближче розташований джерело випромінювання і чим більше потужність цього джерела. Основні поширені способи боротьби з шкідливим впливом це : екранування , видалення від джерела електромагнітного випромінювання і зниження його потужності.

  
Для мобільного зв'язку перший варіант не прийнятний (якщо екранувати антену телефону не буде ніякої зв'язку ), другий варіант можливий при використанні різних телефонних гарнітур , дротяних (але при цьому джерело випромінювання , тобто телефон , все одно знаходиться поруч) або бездротових ( які так чи інакше самі випромінюють електромагнітні хвилі).
На третьому варіанті варто зупинитися докладніше.

  
Справа в тому , що у всіх сучасних мобільних телефонах є система автоматичного регулювання потужності переданого сигналу. Працює вона наступним чином: телефон заміряє потужність сигналу базової станції і залежно від отриманого значення збільшує або зменшує потужність власного передавача.

  
Тобто , якщо рівень сигналу базової станції високий (телефон « думає» що вона розташована недалеко) , то потужність передавача телефону знижується , якщо ж рівень сигналу базової станції низький ( телефон « думає» що вона розташована далеко) , відповідно потужність передавача збільшується.

  
При наявності між базовою станцією та мобільним телефоном репитера , виходить, що телефон « бачить» базову станцію так , як ніби вона розташована близько і, відповідно , знижує потужність свого передавача , а посиленням його сигналу займається вже репітер , що випромінює антена якого знаходиться вже зовні будівлі , а не біля вашої голови.
До речі , це так само позитивно позначається на акумуляторі телефону, який при зниженій потужності передавача «живе» довше між зарядками , і не відключається в самий невідповідний момент .

Допомога у забезпеченні якісної стільникового та мобільного зв'язку на Вашому об'єкті забезпечать фахівці нашої компанії.