Пятница, 03.05.2024, 01:32
Приветствую Вас, Гость

Що таке LTE ?

4gМи жили в селах , ми жили в містах , а тепер ми будемо жити в Інтернеті!

LTE ( Long Term Evolution або довгострокова еволюція) за визначенням консорціуму 3GPP - це новітній стандарт для бездротового мобільного зв'язку 4 -го покоління ( 4G) . А спрямований він , перш за все , на подальше поліпшення і розвиток мереж 3G (UMTS і EDVO ) .

На мережевому рівні LTE працює повністю на базі IP технологій , а на фізичному рівні ( в радіоканалі ) застосовується ортогональное частотне ущільнення , і , в результаті , ми отримуємо високу пропускну здатність , маленькі затримки і фантастичну спектральну ефективність .

LTE - це не просто Upgrade 3G ! Це зовсім інший підхід , а фізика його така:

Перехід від кодового поділу каналів (CDMA) до частотного ( OFDMA і SC - FDMA ) перехід від комутації каналів на технології IP - комутацію пакетів За прогнозами експертів , вже до 2017 року понад 5 млрд. чоловік стануть членами світової спільноти , званого " мобільний світ " . При цьому половина всього населення планети буде мати постійний доступ до послуг LTE мереж .

Подальший прогрес розвитку буде пов'язаний з технологією LTE Advanced , і ми заглянемо за кордон 2020 !

ПРОДУКТИВНІСТЬ І Пропускна здатність - одна з вимог LTE полягає в забезпеченні пікової пропускної спроможності зворотного каналу не менше 100 Мбіт / с.

Технологія передбачає підтримку швидкості обміну даними більше 300 Мбіт / с , проте шведи вже продемонстрували нам наступний етап розвитку LTE - з теоретично можливою пікової пропускною здатністю до 1,2 Гбіт / с.

ПРОСТОТА - підтримуються гнучкі варіанти смуги пропускання з несучою частотою від 1,4 МГц до 20 МГц і дуплексна передача з поділом за частотою (FDD ) і за часом ( TDD ) .

ЗАДЕРЖКА - передачі даних в LTE менше, ніж в існуючих технологіях 3G. Ця перевага є дуже важливим для обслуговування інтерактивних середовищ з ефектом присутності (наприклад , багатокористувацьких ігор) та обміну великими обсягами медіа -контенту.

РІЗНОМАНІТНІСТЬ ПРИСТРОЇВ - крім мобільних телефонів і периферійних пристроїв , вбудованими LTE- модулями планується оснащувати багато комп'ютерних та побутові електронні пристрої . Це ноутбуки , планшети , ігрові приставки і set - top box -и , відеокамери та інші портативні пристрої .

Вдумайтеся в ці цифри:

Більше 100 років пішло на створення 1 млрд. стаціонарних телефонних ліній ...... і всього за 20 років абонентами мобільного зв'язку стали 5 млрд. людей , глобалізація зв'язку воістину грандіозна ! До початку 2010 року обсяг світового трафіку мобільних даних перевищив обсяг голосового трафіку. Перше мобільний додаток було випущено на початку 2008 року. А вже в 2011 році абоненти справили 17 млрд. завантажень , що на 112.5 % більше , ніж у 2010 році , коли цей показник становив близько 8 млрд. завантажень.

Приріст числа користувачів широкосмугових мереж на 10 % збільшує річний ВВП на 1 %. У грошовому еквіваленті це близько 800 млрд. доларів і сприяє появі мільйонів робочих місць по всьому світу . Що буде з 3G мережами ? Ще зовсім недавно світове співтовариство робило ставку на розвиток мереж третього покоління і можливості , які дали нам ці технології , здавалися чимось з області наукової фантастики. Процес переходу на LTE розтягнеться ще на кілька років , а так цього часу 3G мережі будуть так само ефективно вирішувати завдання з передачі широкосмугових даних мільярдам мобільних користувачів.

Однак рано чи пізно ми перейдемо на мережі четвертого покоління , і тоді повною мірою можна буде говорити про задоволення потреби клієнтів у швидкодії і високої пропускної здатності мобільної мережі - того , що так необхідно для розвитку нових додатків.

Відеоблоги і інтерактивне телебачення, системи віддаленого відеоспостереження через інтернет у режимі реального часу , 3D ігри нового покоління та інші професійні сервіси висувають високі вимоги до швидкості передачі даних , відсутності затримок і мінімального джиттеру в роботі телекомунікаційної мережі , і LTE стане головною рушійною силою інноваційного розвитку.

ЩО ДАСТЬ LTE кінцевих користувачів ?

Збільшення пропускної здатності і мінімальні затримки , велика стійкість каналу зв'язку , зменшення вартості трафіку - все разом це відкриває нові можливості для користувачів , сервіси стають якіснішими і менш дорогими.

ЯКА ВИГОДА ВІД LTE ДЛЯ ОПЕРАТОРІВ ?

Перспективні мережні технології з точки зору потужності , пропускної здатності та взаємодії з користувачем. Це нові комерційні можливості і джерела доходу , як для старих операторів , так і для нових .

ЯКІ ШВИДКОСТІ У LTE ?

Швидкість передачі даних до 100 Мбіт в секунду. З поправкою на те , що цей показник може змінюватися в залежності від поточної мережевого навантаження і місцезнаходження користувача. У рамках технології передбачені швидкості більше 300 Мбіт / с. Подальша еволюція розвитку ( LTE Advanced ) передбачає пропускну спроможність до 3 Гбіт / с до абонента і до 1.5 Гбіт / с від абонента.

І , примітно те , що для переходу з LTE на LTE Advanced буде потрібно просте оновлення програмного забезпечення і подальша перенастроювання базових станцій оператора. Для впровадження функціональності MIMO 8x8 необхідно буде замінити радіо - модулі .

Підтримка голосових викликів по LTE Мережі LTE повністю засновані на IP- протоколі і тому в основній формі підтримують тільки передачу даних. Ведуться розробки, що дозволяють операторам запропонувати своїм абонентам рішення для передачі голосу.

Це IP -рішення , які забезпечать таку ж функціональну сумісність , гнучкість і безперебійну роботу , яку пропонують сучасні бездротові технології 2G і 3G.

Такими можливостями володіють IMS - мультимедійні підсистеми , що використовують протокол IP. IMS дає можливість операторам надавати голосові послуги в мережах LTE. При цьому забезпечується безперервність сервісу при переході абонента з однієї мережі в іншу.

Події розвиватимуться за наступним сценарієм - провідні оператори спочатку реалізують послуги передачі даних в накладеної мережі LTE , продовжуючи використовувати мережі 2G і 3G для передачі голосу , а потім з часом перейдуть до передачі голосу поверх LTE - VoLTE ( Voice - over - LTE) на базі IMS .

VoLTE якраз і є специфікацією передачі голосового трафіку від систем канальної комутації та SMS до систем пакетної комутації , тобто безпосередньо через мережі LTE з використанням IMS .